News

Legendary Pictures ile Universal Pictures'ın merakla beklenen ve Blizzard Entertainment şirketinin yarattığı efsanevi evrene dayanan Warcraft: The Beginning filmi 3D olarak maceraya başlıyor.Yapımcılığını Thomas Tull,  Charles Roven, Alex Gartner ve Jon Jashni'ın üstlendiği filmin senaryosu Charles Leavitt tarafından yazıldı. Yönetmenliğini Yaşam Şifresi ve Ay filmleri gibi seyircinin beğenisini kazanan fantastik yapımları yöneten Duncan Jones'un üstlendiği ve dünyanın bu güne kadar en çok satan oyunlarından olan Warcraft'ın sinemaya uyarlanması ile hayranlarının oyunda canlandırılan karakterlerin yüzlerini çok daha farklı görme şansına sahip olacakları Warcraft: The Beginning filminde, Robert Kazinsky'nin canlandırdığı (Orgrim)  ve Travis Fimmel'in canlandırdığı (Anduin Lothar) karakterlerin yönettiği İnsanlar ve Orklar'ın yaptıkları savaş anlatılıyor. Fragmanının yayınlanmasıyla birlikte filmin resmi  Türkçe adı Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması olarak ilan edilmiştir.  Pek yakında vizyona girecek olan filmde savaş sonucu ülkelerini kaybeden ve kurtulan Ork savaşçıları yeni bir yerleşim alanı kurabilmek amacıyla Azeroth krallığının etrafındaki topraklara gelirler. Azeroth krallığı barış taraftarı olsada kapılarına dayanan bu savaştan kaçınmak imkansızdır. İki farklı dünya ve yaşam biçimlerini ayıran kapı açıldığında, bir taraf için yıkımı yaşamak, diğer taraf için ise yok olma ihtimali vardır. Bu iki karşıt grup içinden çıkan iki kahraman, ailelerin, insanların ve ülkelerin geleceğini belirleyecek bir mücadeleye gireceklerdir. Sinema severlerin merakla bekledikleri Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması filminde baş rolleri, Travis Fimmel, Dominic Cooper,Ben Schnetzer, Ben Foster ve Ruth Negga paylaşıyor. Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması filmi 26 Mayıs 2016 tarihinde Almanya'da vizyona girecek ve sinema salonlarında yerini alacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın. 
Serinin 2. ve 3. filmlerinin yönetmen koltuğunda oturan Robert Schwentke, serinin ikiye bölünen 3. halkasının ilk bölümü olan ve sinema severlerin merakla beklediği  Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 filminde de yönetmenliği üstleniyor. Veronica Roth'un  sinemaya uyarlanan Uyumsuz ve Kuralsız serisinin vizyona girecek olan son filminde başrolleri Tris rolünde Shailene Woodley ve Dört rolünde Theo James üstlenirken, diğer rollerde ise Jeff Daniels,Naomi Watts, Maggie Q, Miles Teller,Jonny Weston,  Ansel Elgort,  Bill Skarsgård ve Zoë Kravitz yer alıyor. Dünya sinemalarında 550 milyon dolarlık gişe yapan Uyumsuz serisi, Açlık Oyunları ile Alacakaranlık Efsanesi'nden sonra Lionsgate şirketinin en yüksek gişe getirisi yapan serisi konumunda. Toplumun bütün yaşantısını yöneten hiyerarşik yapıya karşı çıkan Tris ve Dört'ün özgürlük mücadelesini sinema severlerle buluşturan Uyumsuz serisinin merakla beklenen son filmi Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1'de , sistemi alt üst eden bilgilere ulaştıktan sonra Tris ve Dört’ün Şikago’nun çevresindeki duvarların dışına çıkmaları gerekmektedir. Yaşadıkları ve bildikleri tek şehri ve akrabalarını bırakmak zorunda kalan kahramanlarımız, şehrin dışına çıktıklarında yeni öğrendikleri gerçekler karşısında bildiklerinin hiçbirinin değerinin kalmadığını görürler. Tris ve Dört'ün Şikago duvarlarının arkasında devam etmekte olan ve dünyayı tehdit eden savaşta yer alacakları tarafı en kısa zamanda seçerek karar vermeleri gerekmektedir. Tris hayatta kalabilmesi için sadakat, cesaret, aşk ve fedakarlık arasında imkansız bir seçim yapmak zorundadır. Serinin önceki filmlerinde olduğu gibi toplumun tüm yaşantısını oluşturan yönetim yapısına karşı çıkan Tris ve Dört'ün, etraflarındaki insanları değiştirmek ve bu düzene karşı yaptıkları mücadeleyi izlediğimiz Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1'de Uyumsuz denilen grubun başlangıç hikayesini, ikilinin Chicago'yu saran duvarları aşıp şoke eden gerçeği keşfetmeleri ile öğreneceğiz. Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 filmi Almanya'da 17 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek ve sinema salonlarında yerini alacaktır. Flmin fragmanını izlemek için tıklayın.
En son 2009 tarihinde çektiği The Road ile Tom Hardy ve Shia LaBeouf'un beraber başrolünü paylaştığı Kanunsuzlar (Lawless) filmlerine imza atmış olan John Hillcoat, Open Road Films'in yapımını üstlendiği çok özel bir proje üzerinde çalışıyor.Gerilim,Suç ve Polisiye türünde çekilen Triple 9 filminde, rüşvet ve suça bulaşmış bir grup polisin büyük bir vurgun için harekete geçmesi anlatılmaktadır. Avusturyalı sinemacı Hillcoat'un yönetmenliğini üstlendiği,  Matt Cook'un senaryosunu yazdığı Triple 9 filmi, baş rolleri paylaşan oscar ödüllü sanatçı Kate Winslet, Casey Affleck, Aaron Paul, Michael Peña, Michael B. Jordan, Teresa Palmer, Woody Harrelson, Gal Gadot ve Norman Reedus gibi yıldız isimlerin bir araya geldiği kadrosuyla dikkatleri çekiyor. Pek yakında vizyona girecek olan ve sinema severler tarafından merakla beklenen Triple 9 filminde, ülkenin bir ucundan diğer ucuna yapılacak bir uyuşturucu sevkiyatına engel olacak polis arkadaşını öldürmek için bir çete ile anlaşan ve plan yapan polis memuru böylece hedefledikleri cinayetle engelden kurtulabileceklerini düşünmektedir. Triple 9 filmi  28 Nisan 2016 tarihinde Almanya'da vizyona girecek ve sinema salonlarında yerini alacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Marvel ile DC yapım şirketlerinin rekabeti gelecek yıllarda iyice artacak gibi görünüyor. Warner Bros'un gelecek 6 yıllık projeksiyonuna cevap veren Marvel çalışanları bu gün, önümüzdeki senelerde sinema severlerle buluşacak olan Marvel projelerinin tarihlerini açıkladı. Bu projeler arasında en çok dikkati çeken ise Civil War hikayesini sinemaya aktaracak olan Captain America filmlerinin üçüncü serisi oldu. Yönetmenliğini Russo Kardeşler'in üstlendiği ve Chris Evans'ın bir kez daha Captain America kostümüyle oynayacağı film, Marvel dünyasının sinemaya iyice yayılacağının habercisi olacak. Yenilmezler: Ultron Çağı filminden sonra Marvel dünyasından gelen yeni haberlerden ve Captain America: Civil War filmiyle ilgili Deviantart'ta yayınlanan posterlerin beyazperde de gerçekleşecek çatışmayı yansıttığının ilk izlenimlerini öğreniyoruz. Pek yakında vizyona girecek olan Captain America:Civil War filmi bu günden yılın en gişe yapmaya aday gösterilen filmlerin başında gelmektedir.Çekimleri Atlanta'da devam eden filmin yönetmeni Joe Russo, filmin Marvel dünyası ile ilgili yepyeni süprizler yaratacağını ve önümüzdeki günlerde oldukça hararetli bir pre-prodüksiyon süreci yaşanacağının da sinyallerini verdi. Film her ne kadar Captain America ve Iron Man arasındaki ciddi bir savaşı sinemaya aktaracak olsa da, hikayenin ateşini körükleyecek olan kötü karakterede yeni filmde yer verilecektir.Filmin kadrosuna yeni katılan Daniel Brühl, canlandırdığı Masters of Evil takımının lideri olan Baron Zemo'yu sinemaya taşıyacak. Yine Marvel yıldızlar geçidi olacak filmin başrollerini Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Jeremy Renner paylaşıyor.Diğer rollerde ise Daniel Brühl, Frank Grillo ve Martin Freeman gibi sanatçıları göreceğiz. Captain America:Civil War filmi 28.Nisan.2016 tarihinde Almanya'da vizyona girecek ve sinema salonlarında yerini alacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
ABD box office bu haftanın liderinin değişimiyle dikkatleri çekti. Animasyon filmleri arasında büyük bir üstünlükle ilk sıraya yerleştiği listede yeni yapımların da kendilerine başarılı yer bulabildikleri görüldü. Bu haftaki box office listesinde ilk sıraya sevilen animasyon filminin son serisi Kung Fu Panda 3 yerleşti. Sevimli dövüş sanatları ustası pandamızın vizyondaki ilk haftasında sinemalarda 41 milyon dolar hasılatı oldu. Evsanevi olduğu kadar da sevimli kung fu ustası hınzır Panda Po geri dönüyor! Filmden yayınlanan ilk fragman, eğlence vaadi yüksek bir animasyon filmini müjdeliyor! Bu sefer olağanüstü bir düşmanla savaşmak zorunda kalan yeni dostumuz; yaşadığı bölgeyi koruyabilmek için yeniden harekete geçiyor! Kung Fu Panda 3 filmi, vizyon tarihi yaklaşırken muhteşem maceralarına devam eden Panda Po bu sefer iki büyük tehditle baş etmek zorunda. Jack Black ve Bryan Cranston'un seslenirdiği baba-oğul'un eğlenceli teaserı, seyircilerin beğenisine sunuldu. Sevilen animasyon Kung Fu Panda 3 filminde senaryo Jonathan Aibel ve Glenn Berger ikilisine ait. Filmin seslendirme kadrosunda, Po'ya hayat veren Jack Black'in yanı sıra Bryan Cranston,Jackie Chan, Dustin Hoffman, David Cross, James Hong, Angelina Jolie, Lucy Liu, Seth Rogen ve Mads Mikkelsen'den oluşan usta bir ekip yer alıyor. Pek yakında vizyona girecek olan animasyon serisi Kung Fu Panda'nın 3. serisi sevilen ekibi ile tam kadro tekrar seyircisiyle buluşacak. Orijinal seslendirme kadrosunda Hollywood'un yıldız isimlerini barındıran yapımın yönetmen koltuğunda bir kez daha Jennifer Yuh'un oturduğu Kung Fu Panda 17.Mart.2016 tarihinde Almanya'da  vizyona girecek ve sinema salonlarında yerini alacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
DC Comics evreninin en sevilen kahramanlarından Superman ve Batman'in savaşını anlatacak olan Batman v Süperman:Adaletin Şafağı'ndan filminin ağır topları Superman, Batman ve Wonder Woman karakterlerini canlandıran Ben Affleck, Henry Cavill ve Gal Gadot'nun afişleri tüm basın yayın organlarında ve neredeyse her yerde karşımıza çıkıyor. Oyuncu kadrosunda Superman'in büyük aşkı Louis Lane rolünde Amy Adams, Lex Luthor rolünde Jesse Eisenberg, Flash rolünde Ezra Miller, Batman'in sadık kahyası Alfred rolünde Jeremy Irons, Wonder Woman rolünde Gal Gadot, Clark Kent'in üvey annesini canlandıran Diane Lane, Daily Planet gazetesi yönetmeni rolünde Laurence Fishburne ve Jeffrey Dean Morgan gibi birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı fantastik macera filmi ile ilgli olarak Fortune Magazine'in geçtiğimiz günlerde Jesse Eisenberg'in canlandırdığı başarılı iş adamı Lex Luthor'la kurgusal bir röportaj yayınlamasının ardından bu kez de LexCorp'un yeni işletim sistemi Lex/OS'u tanıtan bir reklam filmide yayınlandı. Zack Snyder'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu Batman v Süperman:Adaletin Şafağı filminin yeni görüntülerinde süper kahramanlarımızı bol bol görüyoruz! Kara pelerinli şövalye Ben Affleck ve halkın sevgilisi Superman Henry Cavill'ı karşı karşıya getiren film, sinema severlerin en çok merak ettiği filmler arasında yerini çoktan aldı bile! Vizyona girmek için geri sayıma geçen fantastik yapım Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi için özel olarak hazırlanan tişörtler piyasada satışa sunulmuş ve sinema severlerin tarafını tuttukları kahramanın tişörtünü alarak filmin vizyona gireceği günü sabırsızlıkla bekledikleri öğrenilmiştir. Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi 24.Mart.2016 tarihinde Almanya'da vizyona girecek ve sinema severlerle buluşacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Game Of Thrones dizisinin son bölümüne, Daenerys Targaryen karakterinin çıplak sahneleri damga vurdu. Yeni sezonuyla birlikte dizinin efsane karakteri John Snow’un hayata dönüşüne tanıklık ettiğimiz Game Of Thrones dizisi büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Dizinin pek çok karakteri kısa sürede kendilerine büyük hayran kitleleri yarattı. Bu isimlerden biri de dizide Daenerys Targaryen karakterine hayat veren Emilia Clarke. Özellikle vücudunu sergilemekten de kaçınmayan ve son derece cesur sahnelere imza atan Clarke, dizinin son bölümünde, alev alev yanan ahşap bir evden çıplak bir şekilde çıkarken görüldü. ‘Ejderhaların Annesi’ bu sahnesiyle büyük beğeni aldı. Sahneyle ilgili haftalık eğlence dergisine konuşan Emilia Clarke, “Bütün bunlar benim. Hepsi gururlu, hepsi güçlü. Bu bedenin ikinci bir eşi yok” ifadelerini kullandı.
İsveç'in başkenti Stockholm'de 61.'si gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması'nı Ukrayna kazandı.Yarışmada, Kırım Türkleri'ne yapılan soykırımın anlatıldığı '1944' isimli şarkı birinci oldu. Jamala (Cemile) adını kullanan, gerçek ismi Susan Jamaladinova olan 32 yaşındaki caz şarkıcısı yarışmaya katılan ülkeler arasında 534 puanla en yüksek puana ulaşarak birinci oldu. Jamala “1944” isimli şarkısını, büyükannesinin kucağındaki beş çocuğuyla 18 Mayıs 1944’te, Kırım’dan Orta Asya’ya sürgün edilmesinden esinlenerek yazdığını anlatmıştı.Jamala'nın birinci olan şarkısının nakarat bölümünde, Kırım lehçesi ile “Yaşlığıma toyalmadım, Men bu yerde yaşalmadım” sözleri yer alıyor. Yarışma ilk defa ABD’de olmak üzere Çin, Avrupa, Avustralya , Yeni Zelanda ve Kazakistan'da canlı olarak yayınlandı. 2015 yılında yapılan Eurovision Şarkı Yarışması'nı  dünyada 200 milyon kişi canlı olarak izlemişti.
Roald Dahl’ın dünya genelinde 200 milyon adet satan The Big Friendly Giant adlı masal kitabının Steven Spielberg tarafından beyazperdeye uyarlayarak yönettiği The BFG filminin ilk fragmanı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Kült bilim kurgu yapımı E.T.'nin senaryosunu yazan Melissa Mathison usta yönetmen Spielberg ile beraber Roald Dahl'ın masallarını dev bir prodüksiyona dönüştürecek gibi görünüyor. The BFG filminin başrolünde Bill Hader diğer rollerde ise Mark Rylance, Ruby Barnhill, Jermaine Clement ve Rebecca Hall   oynuyor. İyi yürekli dev ile beraber Devler Ülkesi'nden Hayaller Ülkesi'ne yolculuk yapan küçük Sophie'nin maceralarını anlatan The BFG filmi tam bir aile filmi olmasının yanında küçük büyük tüm seyircilerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor. Spielberg film hakkında, "The BFG arkadaşlık, dostluk ve bağlılık filmi. Bu film küçük bir kızın bile bir devin sorunlarını çözmeye yardım edebileceğini anlatan bir film" diyerek görüşlerini belirtmiştir. Film 01.07.2016 tarihinde vizyona girecek ve sinema severlerle buluşacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
“Ma Loute” filmi, Cannes Film Festivali’nde sinema severlerin karşısına çıktı. Fabrice Luchini, Juliette Binoche ve Valeria Bruni’nin başrollerinde oynadığı ve izleyicinin merakla beklediği film “Ma Loute” (Slack Körfezi) Cannes Film Festivali’nde seyirci ile buluştu. Tanıtım galasında yıldız oyuncuların kameraların önünde öpüşmesi günün konusu oldu. Filmin yıldız oyuncuları ( solda) Juliette Binoche, (ortada) Fabrice Luchini ve (sağda) Valeria Bruni Tedeschi  objektiflerin karşısına geçti. Bruno Dumont, yönettiği “Ma Loute” filminin 3 yıldızı ile fotoğraf çekimi sırasında dünya medyası önünde samimi ve çok ilginç pozlar verdi. Juliette Binoche (solda), Fabrice Luchini'nin önünde filmdeki rol arkadaşı Valeria Bruni Tedeschi (sağda) ile öpüştü. Fabrice Luchini ise (solda) Juliette Binoch ile öpüştü. Ünlü oyuncu Luchini, daha sonra diğer başrol oyuncusu Valeria Bruni Tedeschi ile öpüştü. Sosyal medyada, 69. Cannes Film Festivali'nde "en neşeli tanıtım"  olarak geçen ve Bruno Dumont'un yönettiği “Ma Loute” (Slack Körfezi) filmi, festivalde ilgi çeken filmler arasında yer alıyor. TARİHİ BİR OLAYI ANLATIYOR 1910’lu yıllarda Kuzey Fransa’da kaybolan turistlerin yaşadıklarını anlatan filmin tahmini bütçesi 7 milyon Euro. Bu olayı araştıran kötü şöhretli müfettişlerden Malfoy ve Machin bu kayıp olayının merkezinin “Slack Körfezi” olması gerektiğini düşünerek soruşturmaya oradan başlarlar.
27 Mayıs 2016 tarihinde vizyona girmeye hazırlanan Alice Through The Looking Glass, serinin ilk filminin devamı özelliğini taşıyor. İlk film gibi fantastik ve aile konuları üzerine çekilmiş olan filmin çekimleri Amerika’da yapıldı. Filmin yönetmenliğini yapan James Bobin ise daha öncesinde aynı alanda benzer filmler çekerek kendisini kanıtlamış bir isim. Filmin başrollerinde ise Mia Wasikowska ve Johnny Depp gibi iki önemli aktör bulunuyor. Harikalar Diyarı hiçbir şeyin olduğu gibi görünmediği fantastik bir dünyadır. Alice Through The Looking Glass filmi ile tekrar bu dünyaya dönüş yapıyoruz. Harikalar Diyarı, beklenmedik bir misafir tarafından ziyaret ediliyor. Harikalar Diyarı’nın yeni misafiri ise bu evrenin işleyişini keşfetmeye ve ev sahiplerini yavaş yavaş öğrenmeye başlıyor. Tabi ki de Mad Hatter adalet ve dostluk için bu evrende bulunmaktadır. Her şeyin bitti olarak düşünüldüğü bir anda ise ortalığın çok fazla karıştığı ortamda gerçekliğe giden tek yol için herkes tekrar bir araya geliyor. Alice Through The Looking Glass, Tim Burton’un 2010 yılında yönetmenliğini yapmış olduğu Alice in Wonderland filminin devamı niteliğindedir. Film konu olarak ilk filmden biraz farklı olsa da özellikle ilk filmden bazı sahneler Alice Through The Looking Glass filmi ile oldukça bağlantılı olarak ilerliyor. Sahnelerdeki ve senaryodaki kimi kopukluklar ise ikinci filmde ilk filmdekinden farklı bir yönetmenin rol almasından kaynaklanıyor. Filmde başrol oyuncularının yanı sıra Lindsay Duncan, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway gibi isimler de rol alıyor. Filmin başrol oyuncularının ilk film ile aynı kalması filmin en önemli unsurlarından bir tanesi. Birçok eleştirmenin de olumlu olarak eleştirdiği film hakkında şu ana kadar yayınlanmış birkaç fragman bulunuyor. Fragmanlardan da görüldüğü üzere yine filmde eğlenceli sahneler beyaz perdede izleyicileri bekleyecek. Daha önce de oynadığı fantastik temalı filmlerde harikalar başaran ve adını defalarca duyuran Johnny Depp, Alice Through The Looking Glass filmindeki rolü ile de yine oldukça konuşulacak. Ünlü aktör başrolü paylaştığı Mia Wasikowska ile filmi beyaz perdeye başarılı bir şekilde aktarmayı başarıyorlar. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Yerli film sektörünün her geçen gün gelişmeye başlaması ile beyaz perdedeki yerli filmlerin sayısı da artmaya başladı. Özellikle son dönemde çıkan filmler hem efektleri hem de konusu ile izleyicileri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Alamet-i Kıyamet filmi de bunlardan bir tanesidir. 20 Mayıs 2016 tarihinde vizyona girecek olan film bu nedenle en çok merak edilen yerli filmlerden bir tanesi. Filmin yönetmenlik koltuğunda son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan Doğa Can Anafartı bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Büşra Çubukçuoğlu, Funda Ersin, Murat Onuk gibi isimler var. Alamet-i Kıyamet filmi 1997 yılında gerçekleşmiş olan gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak kurgulanmış bir filmdir. Elif adındaki genç bir kadın, No: 72 apartmanında kendi halinde yaşamaktadır. Yalnız yaşayan Elif ise hamiledir. 1999 yılında Türkiye’de ve dünyada kıyamet gibi günler yaşanırken 72 numaralı apartmandaki komşuların tamamı ise birbirinden gariptir. Elif ise bir yandan kıyamet alametleri bir yandan da komşuları arasında sıkışıp kalmıştır. Bu durum karşısında Elif ne yapacağını bir türlü bilemez. Bir yandan dünyayı birbirine katan kıyamet alametleri varken diğer yanda ise birbirinden garip olan komşuları ile uğraşmak zorundadır. Ancak kararını biran önce vermesi gerekiyor. Çünkü zamanla olaylar sandığından daha da karmaşık hale gelecektir. Son zamanlarda çıkan yerli korku filmleri birçok kişiyi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Alamet-i Kıyamet filmi de yerli kategoride çekilmiş olan korku filmlerinden bir tanesi. Filmde işlenen konunun gerçek bir hikâyeden esinlenilerek birazda hayal gücünün katılması ile oluşturulması ve konunun beyaz perdeye son derece başarılı bir şekilde aktarılmasından dolayı Alamet-i Kıyamet eleştirmenler tarafından olumlu eleştiri almış korku filmlerinden bir tanesidir. Son yıllarda yerli korku filmlerindeki gelişme göz önüne alındığında bu filmin de bu kadar başarılı olması kaçınılmaz oldu. Konu gibi filmdeki efektlerin de gerçekçi olmasından dolayı siz de bu filmi seveceksiniz. Yerli korku filmlerine karşı bir sempati besliyorsanız ve sizi etkileyecek bir korku filmi arıyorsanız 20 Mayıs 2016 tarihinden itibaren siz de beyaz perdede bu filmi izleyerek kendinizi konunun akışına bırakabilirsiniz. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
İlk olarak çizgi romanı daha sonrasında ise çizgi filmi ile birçok kişiyi kendisine hayran bırakan Ninja kaplumbağalar şimdi de Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadow filmi ile yeniden beyaz perdeye çıkıyor. Daha önce de birçok filmi çekilmiş olan serinin şimdi ise yenisi vizyona girmeye hazırlanıyor. 23 Haziran 2016 tarihinden vizyonda olması beklenen film konusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Filmin yönetmenliğini daha öncede macera alanında filmlere yönetmenlik yapmış olan Dave Green yapıyor. Filmin başrolünde ise Megan Fox var. Megan Fox’un yanı sıra Will Arnett, Laura Linney gibi birçok ünlü isim bu filmde bir araya gelerek izleyici karşısına çıkacak. Evlerinden çok uzakta olan ve yalnız kalan dört kaplumbağaya Usta Splinter sahip çıkar ve onları yanına alarak eğitir. Aldıkları eğitimler sonrasında Leonardo, Raphael, Michelangelo ve Donatello iyi birer ninja olmaya ve kötülüklere karşı koymaya karar verirler. Ancak bir gün karşılarına çıkan Shredder ise onlar için en azılı düşman olacaktır. Serinin ilk filminde alt edilen Shredder Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadow filminde ise yeni planlar ile genç ninjaların karşısına çıkıyor. Genç Ninjaların bu sefer atacakları adımlar ise bir öncekinden daha etkili olmalıdır. Güçlenmiş olan Shredder’i durdurmak bu sefer hiç kolay olmayacaktır. Ancak bu süre boyunca dört ninja da boş durmamıştır. Gelecek ise ne olacağını gösterecektir. 2014’te yayınlanan filmlerinin ardından tekrar beyaz perdeye dönen Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadow filmi 4 genç ninja kaplumbağanın öyküsünü bizlere anlatıyor. Filmin macera ve aksiyon türlerinde çekilmiş olması da film hakkında azda olsa bilgi veriyor. 4 genç ninja kaplumbağanın hayranı olan birçok kişi için filmin konusu oldukça merak ediciydi. Yayınlanan fragmanlardan sonra bu meraklar da tamamen gitmiş oldu. Ayrıca ilk filmden sonra en çok merak edilen konu alt edilen Shredder’in ne yapacağıydı. Serinin devam filminde ise bunu hep birlikte göreceğiz. Siz de genç ninjaların hayat öykülerine kaldığınız yerden devam etmek isterseniz bu filmi izleyebilirsiniz. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Beyazperdenin güzel yıldızı Scarlett Johansson ilk kez +18 türü komedi filminde rol alacak. Hollwood'un sevilen isimlerinden  Scarlett Johansson'ın yeni projesi belli oldu. Deneysel, bilim kurgu, romantik komedi, tarihi drama gibi pek çok tür filmde rol alan güzel yıldız, yeni projesinde 'R rated' yani +18 türü komedi filminde oynayacak. "Move That Body" adlı yapım, yıldızın bu türdeki ilk deneyimi olacak. Çekilmeyen en iyi senaryoların seçildiği 'Blaclist 2015' listesinde yer alan 'Move That Body' filminde, güzel yıldız  Scarlett Johansson boy gösterecek. Film, bekarlığa veda partisi için  Miami'de sahilde bir ev kiralayan 5 arkadaşın erkek bir striptizciyi öldürmesini konu alıyor.
Hollywood'un güzel yıldızı Jennifer Lawrance katıldığı gecede tüm bakışları üzerine çekti. X Men: Apocalypse filminin Londra’da düzenlenen özel gösterimine katılan 25 yaşındaki güzel oyuncu Jennifer Lawrence, giydiği elbisesini bir türlü toparlayamadı ve topuklu ayakkabılarının üzerinde yürümekte zorlandı. Gösterimden sonra yapılan partiye katılan Lawrence, göğüs kısmı korseli bir elbise ile görüntülendi.Elbisesi sütyeni andıran güzel oyuncu, frikik vermemek için büyük çaba sarf etti.
13 Mayıs 2016 tarihinde vizyona girecek olan Oflu Hoca'nın Şifresi 2, birbirinden eğlenceli sahneleri ile yine izleyicileri kahkahaya boğmaya hazırlanıyor. İlk olarak 2014 yılında Oflu Hoca’nın Şifresi filmi ile karşımıza çıkan seri çok beğenilmiş ve ardından serinin ikinci filmi için çekim çalışmaları başlamıştı. Oyuncu kadrosundan ödün vermeden hazırlanılan ikinci filminde ilk film gibi büyük beğeni toplaması bekliyor. Oflu Hoca'nın Şifresi 2 filminin yönetmenlik koltuğunda ilk filmde olduğu gibi yine Adem Kılıç bulunuyor. Daha önce komedi alanında Moskova’nın Şifresi: Temel, Barcelona’nın Şifresi Temel ve Sümela’nın Şifresi Temel filmlerini çeken usta yönetmen film sektörüne girmeden öncede Gazi dizisini çekerek büyük beğeni kazanmıştı. Şimdi ise halk arasında çok beğenilen ve efsane haline gelen Oflu Hoca filmlerinin yönetmen koltuğunda oturan Adem Kılıç yine başarılı bir işe imza atmış gibi görünüyor. Filmin başrolünde Çetin Altay var. Ona bu filmde Ahmet Varlı, Köksal Engür ve Başak Daşman gibi oyuncular eşlik ediyor. Bir önceki filmde başkanlık koltuğunu Oflu ‘ya kaptıran Ahmet hala çok sinirlidir. Oflu Hoca yüzünden hem itibarını hem de parasını kaybeder ve tekrar başkanlığa gözünü diker. Zengin müteahhit İdris ise bu arada oğluna Nur’u istemiştir. Ahmet ise kendini kurtarmak için bu teklifi hemen kabul eder. Durumu daha sonradan öğrenen Kadir ve Oflu ise Nur’u biran önce kaçırmaya karar verirler. Ancak işler istedikleri gibi gitmez ve Nur’u kaçırmak isterken yanlışlıkla Ahmet’in halasını kaçırırlar. Hala ise Ali Osman’a eskiden beri âşık olduğu için onunla evlenmek ister ancak Ali Osman oralı olmaz. Hala ise Ahmet’e, Ali Osman’ı ikna etmesi durumunda Arsin’deki toprakları onun üzerine yapacağını söyler. Ahmet bu teklif üzerine Oflu ‘ya eğer babasını bu evliliğe ikna ederse Nur ile Kadir’in evlenmesine izin vereceğini söyler. Ancak Ahmet’in aklındaki plan ise oldukça farklıdır. Serinin ikinci filmi ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Oflu Hoca'nın Şifresi 2 filmi eğlence dolu sahneleri ile izleyicileri kendinden geçirmeyi hedefliyor. Filmin istenilen başarıyı yakalayıp yakalamayacağını ise yakın bir zaman sonra göreceğiz. Film 13 Mayıs 2016 tarihinde sinemalarda vizyona girecek ve seyircisiyle buluşacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
DC Comics evreninin en sevilen kahramanlarından Superman ve Batman'in savaşını anlatacak olan Batman v Süperman:Adaletin Şafağı'ndan filminin ağır topları Superman, Batman ve Wonder Woman karakterlerini canlandıran Ben Affleck, Henry Cavill ve Gal Gadot'nun afişleri tüm basın yayın organlarında ve neredeyse her yerde karşımıza çıkıyor. Oyuncu kadrosunda Superman'in büyük aşkı Louis Lane rolünde Amy Adams, Lex Luthor rolünde Jesse Eisenberg, Flash rolünde Ezra Miller, Batman'in sadık kahyası Alfred rolünde Jeremy Irons, Wonder Woman rolünde Gal Gadot, Clark Kent'in üvey annesini canlandıran Diane Lane, Daily Planet gazetesi yönetmeni rolünde Laurence Fishburne ve Jeffrey Dean Morgan gibi birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı fantastik macera filmi ile ilgli olarak Fortune Magazine'in geçtiğimiz günlerde Jesse Eisenberg'in canlandırdığı başarılı iş adamı Lex Luthor'la kurgusal bir röportaj yayınlamasının ardından bu kez de LexCorp'un yeni işletim sistemi Lex/OS'u tanıtan bir reklam filmide yayınlandı. Zack Snyder'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu Batman v Süperman:Adaletin Şafağı filminin yeni görüntülerinde süper kahramanlarımızı bol bol görüyoruz! Kara pelerinli şövalye Ben Affleck ve halkın sevgilisi Superman Henry Cavill'ı karşı karşıya getiren film, sinema severlerin en çok merak ettiği filmler arasında yerini çoktan aldı bile! Vizyona girmek için geri sayıma geçen fantastik yapım Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi için özel olarak hazırlanan tişörtler piyasada satışa sunulmuş ve sinema severlerin tarafını tuttukları kahramanın tişörtünü alarak filmin vizyona gireceği günü sabırsızlıkla bekledikleri öğrenilmiştir. Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi 24.Mart.2016 tarihinde Almanya'da 25.Mart.2016 tarihinde ise Türkiye sinemalarında vizyona girecek ve sinema severlerle buluşacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Ozan Açıktan'ın yönettiği Annemin Yarası filmi 3 Mart'ta Almanya'da vizyona girecek. Oldukça iddialı bir kadroyu bir araya getiren sinema filminde en çok merak edilen Meryem Uzerli ve Ozan Güven'in nasıl göründükleri ve performanslarıydı.Filmde ikilinin yanında Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş gibi isimler yer alıyor.18 yaşına geldiğinde ailesini bulmak için yetimhaneden ayrılan Salih'in hayat hikayesini konu alan filmin çekimleri Ağustosta Sırbistan'da tamamlandı. Osmanlı döneminden kalma ve fabrika olarak kullanılan bir bina filmin çekimi için dekore edildi. Güzel bir mekan haline gelen binanın yanına keçi ve tavuklar için kümes ve ahırlar dahil edildi. Meryem Üzerli ve Ozan Güven'in başrollerini oynadığı film 03.Mart.2016 tarihinde vizyona girecek. Meryem Üzerli'nin Mariaj'i Ozan Güven'in ise Borislav karakterini canlandırdığı Annemin Yarası filminde, evli olan çift bir çiftlik öyküsüyle seyirci karşısına çıkıyor. Sinema severlerin merakla beklediği Annemin Yarası filmi 3 Mart'ta Almanya'da sinema salonlarında gösterime girecek. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Uğur Yağcıoğlu’nun senaryosunu yazıp aynı zamanda yönetmenliğini yaptığı Dünyanın En Güzel Kokusu filmi 3 Mart'ta Almanya'da vizyona girecek. Filmde Hakan evlilik bağının, aşk ilişkilerini olumsuz yönde etkilediğine inanmış ve hayatında devamlı olarak farklı sevgililer olan bir şarkı sözü yazarıdır. Derya ise Hakan'ın hem arkadaşı, hem de iyi ve kötü gün dostudur. Karşılaştıkları insanlarla ilişki kuramayan bu iki dost bir taraftanda çocuk özlemi çekmektedirler. Hakan bir gün Derya'ya evlenerek birlikte bir çocuklarının olmasını teklif eder. Kurallarına göre yapılan bir evlilikle çocuk olmasından sonra hayatlarına iki arkadaş olarak devam edeceklerdir. Derya ilk başta bu teklifi tereddütle karşılasada sonunda kabul eder. Fakat her şey planlandığı gibi yürüyecekmidir. Baş rollerini; Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun birlikte paylaştığı ve diğer rollerde ise Nezih Tuncay, Burak Altay,Feriha Eyüpoğlu, Esra Ruşan,Açelya Akkoyun gibi sanatçıların oynadığı Dünyanın En Güzel Kokusu filmini Uğur Yağcıoğlu yönetmiştir. Film 03.03.2016 tarihinde Almanyada vizyona girecek ve sinema severlerle buluşacaktır. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Deniz Gamze Ergüven'in yönettiği Mustang filmi Almanya'da 25 Şubat'ta gösterime girecektir. Filmde Karadeniz bölgesinin bir sahil kentinde yetişen ve yazarın mustang isimli vahşi atlardan esinlenerek onlara benzettiği, çocukluktan genç kızlığa ve kendi bedenleri ve ruhları üzerinde özgürce karar vererek kadınlığa adım atmak isteyen Ece, Lale, Selma, Nur ve Sonay adındaki kız kardeşlerin mücadelesi anlatılıyor. Ailenin yaşadığı bölgedeki halkın, kızların okuldan sonra aynı sınıftaki erkek arkadaşlarıyla oynadıkları masum bir oyunu terbiyesizlik olarak algılaması nedeniyle aile, kızları bir an önce evlendirmek için çevrenin baskıcı ve tutucu zihniyetinin etkisi altına girer. Kızlar aile tarafından her tarafı kilit altına alınmış ve hapishaneye dönüştürülmüş bu evde dayanışmacı mustanglar gibi birlikte hareket ederek baskılara boyun eğmemekte ve özgür yaşamak için bu tutucu zihniyete karşı direnmektedirler. Baş rollerini; Elit İşcan, Ayberk Pekcan , Bahar Kerimoğlu, Nihal Koldaş, Güneş Şensoy ve Doğa Zeynep Doğuşlu'nun paylaştığı Mustang filmini Deniz Gamze Ergüven yönetmiştir. Mustang filmi 25.02.2016 tarihinde Almanya'da vizyona girecektir. Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.